Znečistená voda | Baktérie a vírusy vo vode | Úpravňa vody
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

 

 

dorpava zadarmo

 

 

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Znečistená voda | Baktérie a vírusy vo vode
21.09.2021

Znečistená voda | Baktérie a vírusy vo vode

znečistená voda

 

Prečo je škodlivá znečistená voda? 

Znečistená voda na prvý pohľad môže vyzerať zdravo, príčina infekcie je väčšinou neviditeľná a problém sa ukáže až následne. Najčastejšie sú ohrozené domáce studne, lebo sú často vystavené riziku kontaminácie povrchovou vodou. Baktérie sa v studničných vodách vyskytujú aj prirodzene ale môže dôjsť k jej infikovaniu aj výkalmi alebo zvyškami hnojív. Znečistená voda môže ohroziť ľudské zdravie preto je dôležité nezabúdať na kontrolu kvality vody a v závislosti od výsledkov sa navrhuje riešenie ako  napr.: UV sterilizácia, reverzná osmóza...

Aké príznaky spôsobujú červy, baktérie a vírusy vo vode?

Znečistená voda môže byť spôsobená baktériami, vírusmi alebo dokonca parazitmi. K infekcii môže dôjsť, pri pití vody, umývaní riadu, zeleniny, ovocia, pri príprave jedla alebo počas kúpania sa vo vode. Baktérie a vírusy vo vode spôsobujú príznaky ako bolesť brucha a kŕče v bruchu, únava, nadúvanie, vracanie, hnačka, chudnutie, horúčka, slabosť. Ochorenia spôsobené parazitmi môžu zaviniť kožné symptómy (napríklad vyrážky, svrbenie pokožky).

baktérie a vírusy vo vode

Niektoré nemoci / červy, prvoky, baktérie a vírusy vo vode / a ich príznaky:

NemocPôvodcaSpôsob šíreniaSymptómy
BAKTÉRIE
Escherichia ColiKoliformné baktérieKontaminované potraviny, voda, predmety. Častý je prenos z človeka na človeka. Prejaví sa horúčkou, bolesťami brucha, hnačkami, od miernej hnačky až po krvavé stolice. Baktérie sa ale môžu dostať aj do močových ciest, kde môžu spôsobiť zápal. Ten sa prejavuje pálením, rezaním a bolesťami v podbrušku.
TýfusSalmonella typhi Kontaminovaná strava, voda, mlieko, neumytá čerstvá zelenina, muchi.Pretrvávajúca horúčka, ktorá sa postupne každý deň zvyšuje, teplota býva vyššia večer a nižšia ráno, spojená s bolesťami tela, bolesť hlavy a zápcha, krvácanie z vredov v tenkom čreve.
CholeraVibrio choleraeVoda alebo jedlo kontaminované baktériou zo stolice pacienta s cholerou.Bezbolestná hnačka nasledovaná zvracaním, pacient môže mať denne 30 až 40 stolíc, ktoré sa čoskoro stanú vodnaté a bezfarebné s vločkami hlienu.
Bakteriálna úplavicaShigella spp.Kontaminované jedlo, voda a priamy osobný kontakt.Hnačka s prítomnosťou krvi a hlienu v stolici sprevádzaná silnou zvieravou bolesťou v bruchu. Stolice nie sú príliš časté (4 až 10 za deň) a s malým množstvom. Pacient vyzerá chorý.
LeptospirózaLeptospiraPrimárnymi hostiteľmi sú hlodavce, ktoré nosia organizmy vo svojich obličkách a pacient sa nakazí brodením alebo plávaním vo vode kontaminovanej močom hlodavcov.Horúčka, bolesť nôh, nevoľnosť, bežne vracanie, prekrvenie spojivkových ciev okolo rohovky očí.
VÍRUSY
Infekčná hepatitídaHepatitis virusKontaminovaná voda a jedlo stolicou obsahujúcou vírus.Strata chuti do jedla, nevoľnosť, zvracanie a hnačka sprevádzaná horúčkou. Moč má tmavú farbu. Oči a pokožka majú žlté sfarbenie.
PRVOKY
Amébová dyzentériaEntamoeba histolyticaUžitie cysty v jedle a vode.Nepokoj v bruchu až hnačka s prítomnosťou alebo bez prítomnosti krvi alebo hlienu v stolici, sprevádzané horúčkou, zimnicou a zvieravou bolesťou v bruchu.
HnačkaGiardia (=Lamblia) intestinalisCysty obsiahnuté vo výkaloch a prechádzajú na nového hostiteľa v jedle alebo vo vode.Črevné poruchy vedúce k bolestiam nadbruška, nepokoj v bruchu, strata chuti do jedla, bolesť hlavy a uvoľnené črevá.
CUDZOPASNÉ ČERVY
KrevničkaSchistosoma spp.Vajíčka motolice vychádzajú von s ľudskými výkalmi alebo močom a ak sa dostanú do pitnej vody, vyvinú sa na larvy miracidia, ktoré infikujú slimákov. Larválne štádium motolíc sa vyvinie v slimákoch a pri opúšťaní hostiteľa preniká pokožkou ľudí brodiacich sa vo vode.Svrbenie podobné alergii, vyrážky, bolesti, horúčka, eosinophilia... Pri silnej infekcii vajíčka sa môžu uložiť v pľúcnych tepnách a spôsobovať srdcovo-pľúcnu schistosomiázu, corpulmonale alebo nemoc ayerza, čo môže viesť k zlyhaniu srdca.
Guinea červDracunculus medinensisNefiltrovaná voda obsahujúca infikované copepoda.Pľuzgiere v blízkosti členkov, okolo pľuzgierov sčervenanie, alergia a bolesti.

Ak máte záujem o konzultácie v oblasti úpravy vody, prosíme vyplňte náš dotazník.

Ak si potrebujete poradiť, neváhajte nás  kontaktovať.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutube 

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
All rights reserved 2023 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk