Zmäkčovač vody | Prečo je dôležitý pravidelný servis?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

dorpava zadarmo

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zmäkčovač vody | Prečo je dôležitý pravidelný servis?
09.08.2021

Zmäkčovač vody | Prečo je dôležitý pravidelný servis?

Ako nastaviť zmäkčovač vody, aby bol čo najúspornejší ?

zmäkčovač vody

    Zmäkčovač vody montovaný odborníkom bude mať nastavený riadiaci ventil tak, aby zariadenie bolo čo najúspornejšie v spotrebe vody a soli na regeneráciu. Nastaví sa kapacita zariadenia, ktorá sa vypočíta na základe tvrdosti vody a množstva katexu (zmäkčovacej hmoty). Okrem toho je potrebné nastaviť aj čas dopúšťania vody do priestoru na soľ, aby množstvo tejto vody bolo dostatočné na účinnú regeneráciu katexu, no zároveň nie priveľa, aby sa zbytočne nemíňalo viac soli, čo vyžaduje katex. 

 

zmäkčovač vody

Každý zmäkčovač vody značky Hydrosoft má označenú optimálnu hladinu vody čiarou na ochrannej rúre.

 

Dobre vedieť !

Hladina vody...

     Časom sa hladina vody môže zmeniť, buď stúpa a a vtedy sa míňa zbytočne veľa soli - vo zvýšenej hladine vody sa rozpustí viac soli, alebo v opačnom prípade sa tento objem môže aj znížiť, v tom prípade zmäkčovač vody nebude regenerovať dostatočne efektívne.

Kolísavý tlak vody...

     Tento jav môže vyvolať napríklad kolísavý tlak vody - v noci je tlak vody vo verejných rozvodoch  vyšší a cez deň nižší alebo taktiež môže byť zapríčenený  zúžením cestičiek vody v hlave, hadici, či v nasávacom ventile vytvorením povlaku na povrchoch.

Neúčinný predfilter...

     Môže sa stať, že mechanický predfilter nie je účinný, buď sa nečistí, nemení sa filtračná vložka pravidelne, alebo jednoducho nie je dostatočne jemná filtrácia na zachytenie všetkých nečistôt. To nemusí byť každopádne chyba filtra ale jemnosť nečistoty.

Zanášanie vodomera...

    Presne tento jav môže spôsobiť aj zanášanie vodomernej vrtuľky, pomocou ktorej ventil sleduje kapacitu do regenerácie. Ak vrtuľka z nejakého dôvodu nesignalizuje prietok, pretože je zaseknutá, alebo zanesená, regenerácia nebude prebiehať včas a zmäkčovač vody bude dávať neupravenú, tvrdú vodu. Pri ročných servisoch sa to taktiež kontroluje, v prípade potreby sa očistí, ak to nepomôže, tak sa vrtuľka vymení.

Nečistoty v živici...

    Prienik nečistôt môže mať vplyv aj na účinnosť katexu, preto odporúčame aspoň ročne vykonať dezinfekciu živice. Oživíme tým hmotu tak, aby tieto nečistoty boli z jej povrchu odstránené a kontakt s vodou bol čo najlepší, tým pádom môže efektívne prebehnúť aj iónová výmena - zmäkčenie vody.

 

servis zmäkčovača vody

"Ročný servis zmäkčovača vody je základom efektívneho fungovania..."

 

Čo obsahuje ročný servis zmäkčovača vody ? 

Bežný ročný servis obsahuje nasledovné úkony:

- Dezinfekcia katexu

- Kontrola vodomernej vrtuľky

- Kontrola a čistenie solankovej nádoby

- Kontrola, poprípade prečistenie hadíc a jemných častíc zariadenia

- Vyčistenie mechanického predfiltra

- Optimalizácia nastavení v riadiacej hlave

- Kontrola krokov regenerácie

- Kontrola tvrdosti vody na vstupe a po úprave

 

Aké náklady má servis zmäkčovača vody ?

     Priemerné náklady na servis zmäkčovača vody v domácnosti sa pohybuje okolo 80-100 € + výjazd + potrebné diely, ktoré sa menia v prípade potreby a dezinfekčný roztok. Jeden servis, ktorý je poctivo a riadne prevedený, trvá minimálne asi 2 hodiny, kým všetky kroky regenerácie sa odkontrolujú a prečistia potrebné diely, poprípade sa vymenia. 
     Po dlhšej dobe, spravidla po 10 rokoch katex svoju účinnosť stratí. Je to doba, po ktorej sa odporúča iontomeničovú živicu vymeniť, v čom Vám taktiež môžeme pomôcť. Cena katexu sa pohybuje okolo 3-4 € na liter. 

Akú firmu vybrať, aby vykonala servis zmäkčovača vody?

    Je dôležité, aby firma, ktorá vykoná servis zmäkčovača vody brala zodpovednosť za prevedenú prácu, vykonané úkony potvrdila zákazníkovi napríklad kontrolou tvrdosti vody, poprípade odôvodnením výmeny istých dielov, aby aj zákazník sám videl, prečo to bolo potrebné vykonať. 

 Neustále vyhodnocujeme kvalitu našich produktov a služieb, aby sme našim zákazníkom vedeli zaručiť pri našich produktoch vynikajúci pomer cena/výkon, pri službách ich promptnosť a pri cenách ich prijateľnosť.

   V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať.

Ak máte záujem o konzultácie v oblasti úpravy vody, prosíme vyplňte náš dotazník.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
All rights reserved 2021 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk