Vodný kameň | Aj Vám zaberie veľa času čistenie vodného kameňa?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

 

 

dorpava zadarmo

 

 

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vodný kameň | Aj Vám zaberie veľa času čistenie vodného kameňa?
30.10.2021

Vodný kameň | Aj Vám zaberie veľa času čistenie vodného kameňa?

Ak žijete v domácnosti s tvrdou vodou, určite viete, že čistenie vodného kameňa môže byť časovo náročné...

...neustále znova a znova umývate riad, no po vysušení je stále čmuhatý a fľakatý. Trávite týždenne hodiny drhnutím vodného kameňa a mydlovej peny zo stien spŕch, umývadiel či batérií. Na kachličkách máte usadeniny mydla, je tam vyditeľný vodný kameň, navyše aj škáry sú sfarbené alebo objaví sa na nich pleseň. Toto kazí celkový obraz o nepoškvrnenej čistote, však?

vodnykamenvodnykamensprchavodnykamennariad

 

Vodný kameň môže spôsobiť problémy v mnohých oblastiach. Riad, či už umývaný ručne alebo v umývačke riadu, často obsahuje škvrny od vody. Na sprchových stenách a dverách sú zvyšky usadenín, ktoré vznikajú, keď sa minerály zmiešajú s mydlom, čo sťažuje čistenie. Nahromadenie minerálov je viditeľné na sprchovacích dverách a batériách, ale vytvára sa aj na miestach, ktoré nemôžete vidieť, ako je ohrievač vody, práčka či umývačka riadu.

V takýchto prípadoch máte tendenciu siahnuť po najagresívnejších čističoch, a nemilosrdne bojovať bez strachu o vlastné zdravie proti zafarbeným kachličkám a zažratému vodnému kameňu.

cistenievodnehokamenacistenievodnehokamena

 

Vodný kameň okrem toho, že poskytuje škaredý pohľad, skracuje aj životnosť spotrebičov používajúcich vodu (1mm vodný kameň = 10 % vyššia spotreba energie) čo spôsobuje potrebu výmeny náhradného zariadenia oveľa skôr.

Práve preto v prípade práčok a umývačiek riadu veľa ľudí používa rôzne tabletky a gély na zmäkčenie vody, ale ich pravidelné používanie je veľmi drahé a navyše silne znečisťujú životné prostredie.

Prečo sa tvorí vodný kameň?

Vodný kameň je spôsobený tvrdou vodou.

Čo to vlastne je „tvrdá voda?“. Tvrdá voda je jednoducho povedané voda obsahujúca vysoké množstvo minerálov vápnika a horčíka, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú životnosť spotrebičov či iných zariadení v domácnosti.

Vedeli ste, že existuje riešenie, ktorým sa viete zbaviť natrvalo vodného kameňa, ktorý spôsobuje množstvo nepríjemností?

Predstavte si, že už nemusíte používať agresívne odstraňovače vodného kameňa alebo ocot. Vodný kameň už viac nepoškodí Vaše nie práve lacné kohútiky a domáce spotrebiče. Už nemusíte drhnúť vodný kameň zo stien spŕch, umývadiel či batérii. Môžete zabudnúť na občasné upchatie kávovaru, ktoré bolo možné odstrániť iba octom alebo prostriedkami na vodný kameň (silné chemikálie) vyrobené pre domáce spotrebiče.

Aké by to bolo ideálne, keby ste nemuseli tráviť toľko času upratovaním, však? Máme pre Vás dobrú správu, NIE je to žiadny LUXUS ako predtým! Tak ako existuje práčka, umývačka riadu, robotický vysávač, sušička, teda zariadenia na uľahčenie každodenného upratovania, existujú aj možnosti na TRVALÉ odstránenie vodného kameňa z vody.

Ako sa viete natrvalo zbaviť vodného kameňa?

Najlepším riešením na vodný kameň je centrálne použitie zariadenia zmäkčovača vody ( na vstupe vody). Zmäkčovač vody pracuje na princípe iónovej výmeny, teda z vody odstráni ióny vápnika a horčíka a nahradí ich iónmi sodíka. Tieto zariadenia nezabraňujú len  usadzovaniu vodného kameňa, ale vodu aj zmäkčujú. To jednoznačne so sebou prináša veľa pozitívnych výsledkov.

zmakcovacvodyzmakcovac

V mäkkej vode sa dokážu úplne rozpustiť napr. pracie a čistiace prostriedky. Pri mäkkej vode dochádza k výrazne menšiemu množstvu spotreby pracieho prostriedku, šampónu, oblečenie prané v mäkkej vode je príjemnejšie na dotyk, látky vydržia dlhšie, belšie bez šedej farby spôsobenej tvrdou vodou. Vaša pokoža a vlasy budú hebké a hodvábne.

Na trhu existujú zmäkčovače vody s manuálnym a automatickým riadením. Tieto zariadenia ( živica) sa musia regenerovať pravidelne, pomocou soľného roztoku. Zmäkčovače vody v našej ponuke značky HydroSoft sa regenerujú úplne automaticky. Potrebné je len sledovať aby bolo vždy dostatočné množstvo soli v nádrži.
>> Viac o zmäkčovačoch vody

Existujú samozrejme aj  lacnejšie riešenia na odstránenie vodného kameňa, ktoré ale nezmäkčujú vodu, nakoľko nedochádza k žiadnej iónovej výmene, čiže len zabraňujú tvorbe vodného kameňa:

polyfosfatovefiltrePolifosfátové filtre: najlacnejším riešením sú polyfosfátové filtre často nazývané ako „zmäkčovač vody”. Používajú sa aj na celú domácnosť alebo ako práčkový či bojlerový filter. Na dotyk sa voda môže zdať mäkká, ale v skutočnosti kvôli chemickým zložkám je taká, ako keby ste sa kúpali vo vode z pracieho prášku. Neodporúčame pre pitné účely maximálne použiť len ako práčkový filter! 

scalex

ECO práčkové a bojlerové filtre:používajú sa v bode použitia, napríklad pri práčke, ohrievačoch vody. Pri týchto filtroch je potrebná pravidelná výmena náplní, riešenie je však ekologickejšie ako pri polyfosfátoch. Neodporúčame pre pitné účely!

 

magnetnavodnykamenMagnety: magnetický ,,zmäkčovač" sa skladá z 2 silných magnetov, ktoré sú umiestnené na potrubí oproti sebe. Inštalácia je vlastne jednoduchá, ale jeho umiestnenie je veľmi zložité, tak aby mal dostatočne silný prúd vody. Názory na jeho účinnosť sú rozdielne, nakoľko výsledky nie sú merateľné ani zaručené.

 

dropsonElektromagnety:zariadenia s elektromagnetickými impulzmi nezmäkčujú vodu, len menia štruktúru vody tak, aby sa vodný kameň nemohol usadzovať. Tento účinok vydrží väčšinou 72 hodín (zanecháva vrstvu bieleho prášku, ktorý sa dá ľahko zotrieť). Odporúčame elektromagnet Dropson, ktorého účinok vydrží až 96 hodín, výsledky sú meratelné a výrobca poskytuje polročnú garanciu spokojnosti.

scalefreesystemKondicionéry vody: zariadenia  so špeciálnou hmotou, bez chemikálií, bez regenerácie a bez údržby, nevyžadujúce elektrické pripojenie. Zanechávajú tiež vrstvu bieleho prášku, ktorý sa dá ľahko zotrieť.

 

Ak ste prečítali tento článok až do konca, teraz už viete, že existuje trvalé riešenie na odstránenie vodného kameňa z vody.

Upozornenie!

Ak uvažujete nad kúpou zmäkčovača vody, treba najskôr posúdiť, či máte dostatočný priestor a možnosť inštalácie centrálneho zariadenia,  ktoré  je možné pripojiť na vstup vody.

Pred kúpou akéhokoľvek zariadenia, doporučujeme v každom prípade konzultáciu so špecialistom v tomto odbore, aby ste si vybrali správne a efektívne zariadenie.

U nás dostanete konzultáciu úplne zadarmo!

Ak máte záujem o trvalé odstránenie tvrdosti vody, prosíme, kontaktujte nás na tel. :  +421 915 769 119, alebo vyplňte náš kontaktný formulár.

Ak máte záujem o konzultácie v oblasti úpravy vody, prosíme vyplňte náš dotazník.

Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutube 

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
All rights reserved 2023 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk