Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Akú UV lampu kúpiť na studničnú vodu?
18.06.2021
Akú UV lampu kúpiť na studničnú vodu?
Podľa našich skúsenosti jedna z najčastejších nedokonalostí studničnej vody je prítomnosť baktérií. Na riešenie týchto záležitostí existuje viac spôso... čítať celé
Ako si vybrať kuchynský filter na vodu?
10.06.2021
Ako si vybrať kuchynský filter na vodu?
Kuchynský filter na vodu je filtračný systém, ktorý sa používa v domácnostiach na účely filtrovania vody, ktorá sa používa ako pitná voda aj ako voda ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Naše inštalácie
  1. Úvod
  2. UV sterilizátory vody
  3. UV sterilizátor VIQUA Sterilight
  4. UV zariadenie VIQUA VP950 na dezinfekciu vody

UV zariadenie VIQUA VP950 na dezinfekciu vody

UV zariadenie VIQUA VP950 do priemyslu

UV sterilizátor VIQUA VP950     UV sterilizátor VIQUA VP950 bol rovnako ako ostatné výrobky VIQUA (Sterilight) podrobené prísnej certifikácie medziná... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Bežná cena
1 330 €
Ušetríte
30,10 € (2 % zľava)
1 299,90 €
1 083,25 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:611
EAN kód:773058110785
Výrobca:Viqua
Pripojenie:1-5"
Rozmery:114 x 8,9 cm
Hmotnosť:13,1 kg
Elek. spotreba:110 W
Prietok pri 16 mJ/cm²:< 13,7 m³/hod.
Prietok pri 30 mJ/cm²:< 7,8 m³/hod.
Prietok pri 40 mJ/cm²:< 5,8 m³/hod.
Kompletné špecifikácie

UV sterilizátor VIQUA VP950

    UV sterilizátor VIQUA VP950 bol rovnako ako ostatné výrobky VIQUA (Sterilight) podrobené prísnej certifikácie medzinárodnej spoločnosti pre akosť NSF a ďalej bola posúdená podľa národných predpisov SK pre výrobky prichádzajúce do styku s pitnou vodou. Platnosť všetkých certifikácií systémov VIQUA ako celku je bezvýhradne spojená s používaním originálneho príslušenstva VIQUA. Ak chcete mať plnú kontrolu nad bezpečným prevádzkovaním UV lampy, vyvarujte sa použitia neoriginálneho príslušenstva a nikdy nepoužívajte kompatibilné žiarovky. Ich použitím prichádza Váš systém o všetky platné certifikácie, vrátane záruky.

    Ošetrenie vody pomocou UV lampy je maximálne šetrené nielen k ľudskému zdraviu, ale taktiež k prírode. Vhľadom k tomu, že pri UV dezinfekcii vody nepoužívajú chemické prostriedky, nedôjde tak k produkciu nebezpečných odpadov, vedlajších produktov chlorácie, vysušovaniu kože, alergickým reakciám, nemení sa chuť, farbu, a ani vôňu vody. Pri splnení technických požiadaviek pre správnu funkciu UV sterilizátora si opravdu môžete dopriať čistú a bezpečnú vodu priamo z vášho kohútika pre vás i vaše deti - bez nadsázky.

    Odbornú montáž UV lampy Vám radi zaisťujeme u jedného z našich preškolených partnerov. V balení nájdete kompletné príslušenstvo pre inštaláciu a uvedenie do prevádzky, vrátane žiarovky.

    UV lampa VIQUA VP950 má rozmery 114 x 8,9 cm a dá sa bez problémov nainštalovať aj do malých miestností. Ako jediná z našej ponuky sa chváli charakteristikou S (vstup a výstup sú na opačnej strane), čo uľahčuje jej montáž a šetrí miesto. Príkon zariadenia je 110W a pripojuje sa pomocou 6/4" vonkajších. Odbornú montáž UV lampy Vám radi zaistíme u jedného z našich preškolených partnerov. V balení nájdete kompletné príslušenstvo pre inštaláciu a uvedenie do prevádzky, vrátane žiarovky.

    Použitie UV lampy pre dezinfekciu pitnej vody reguluje vyhláška MZ ČR č. 409/2005 Sb., o hygienických požiadavkách na výrobky prichádzajúce do priameho styku s vodou a na úpravu vody požiadavky na dávky a vlnové dĺžky UV žiarenia. Tu sa uvedie požiadavka na ožiarenie ultrafialovým žiarením - o vlnové dĺžke 250 až 270 nm a minimálna dávka 400 J/m2 (40 mJ/cm2) v celom objemu vody s tým, že 85% radiačného výkonu musí byť pri vlnovej dĺžke 253,7 nm v prípade monochromatickej nízkotlakovej lampy.

     UV lampa VIQUA VP950 garantuje požadovanú dávku žiarenia 40mJ/cm2 pri prietoku vody < 5,8 m3/hoď., čo je maximálne 133 litrov za minútu. Akonáhle bude prietok vody vyšší, bude dávka žiarenia a tým aj účinnosť dezinfekcie klesať. Za pomerne bezpečnú sa ešte dá v niektorých prípadoch považovať dávka žiarenia 30 mJ/cm2. Túto dávku UV lampa VIQUA VP950 môže garantovať pri prietoku < 7,8 m³/hod., teda do 175 litrov za minútu.

     V našom článku, ktorý sa zaoberá o rizikami spojených s používaním neoriginálnych žiaroviek do UV lámp VIQUA sme Vás už zoznámili s rôznymi neduhmi, ktoré Vás môžu v prípade ich aplikácii stretnúť. Jedným z nich je možné poškodenie elektroniky VIQUA (Sterilight). Táto elektronika pracuje pre Vás. Sníma za Vás funkčnosť výbojky, jej životnosť, zaisťuje jej rovnomerné napájanie (stálé dávky žiarenia) a je garantom správnej činnosti celého systému. Ochraňuje ju tak, ako ona crhání Vás a nikdy nepripájajte riadiacu elektroniku k neoriginálnym kompatibilným žiarovkám.

     Rozhodujete sa o kúpu UV lampy? Zaujímajú Vás odpovede na určité otázky? Nechajte si poradiť na našom centrálnom infolinke, ke sa o Vás s náležitou starostlivosťou postaráme.

Parametre
VýrobcaViqua
Pripojenie1-5"
Rozmery114 x 8,9 cm
Hmotnosť13,1 kg
Elek. spotreba110 W
Dobre vedieť...
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutubeTwitter

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk