UV sterilizátory VIQUA | Úpravňa vody
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

dorpava zadarmo

 

 

Nase-instalacie

 

UV sterilizátory VIQUA na dezinfekciu vody

UV sterilizátory VIQUA (Sterilight) na dezinfekciu vody

Cena:
Vhodné do
Pripojenie
Vhodné do
Zobrazujem 1-5 z 5
  • Doprava ZADARMO
UV zariadenie VIQUA VT4 na dezinfekciu vody + darček dezinfekčný prípravok Poly Pipe & Well
0 hodnotenie
Cena pred zľavou 270 €
245 €
204,17 € bez DPH
245 €
204,17 € bez DPH
Skladom
ks
  • Doprava ZADARMO
UV zariadenie VIQUA VH150 na dezinfekciu vody + darček dezinfekčný prípravok Poly Pipe & Well
0 hodnotenie
Cena pred zľavou 450 €
407 €
339,17 € bez DPH
407 €
339,17 € bez DPH
Skladom
ks
  • Doprava ZADARMO
UV zariadenie VIQUA VH200 na dezinfekciu vody+ darček dezinfekčný prípravok Poly Pipe & Well
0 hodnotenie
Cena pred zľavou 620 €
563 €
469,17 € bez DPH
563 €
469,17 € bez DPH
Skladom
ks
  • Doprava ZADARMO
UV zariadenie VIQUA VH410 na dezinfekciu vody  + darček dezinfekčný prípravok Poly Pipe & Well
0 hodnotenie
Cena pred zľavou 680 €
660 €
550 € bez DPH
660 €
550 € bez DPH
Skladom
ks
  • Doprava ZADARMO
UV zariadenie VIQUA VP950 na dezinfekciu vody  + darček dezinfekčný prípravok Poly Pipe & Well
0 hodnotenie
Cena pred zľavou 1 330 €
1 174 €
978,33 € bez DPH
1 174 €
978,33 € bez DPH
Skladom
ks
Produktov na stránku 91827

UV sterilizačné systémy VIQUA (Sterilight)

Kupujte originálne produkty VIQUA od priameho dovozcu so všetkými výhodami!

     Sme priamym obchodným partnerom a dovozcom produktov kanadskej spoločnosti VIQUA (Sterilight), ktorá patrí do skupiny Trojan Technologies Group, ktorá je predným svetovým dodávateľom UV systémov pre dezinfekciu vody bez použitia chémie. S viac ako štyridsať ročnou skúsenosťou v oblasti domácej úpravy vody je dnes značka VIQUA právom spojená s výraznými úspechmi svojich produktov pre odstránenie baktérií a teší sa stále vyššej popularity nielen medzi majiteľov vlastných zdrojov vody. Partner spoločnosti VIQUA musí byť garantom vysokých firemných štandardov a to aj v predpredajnej, tak i v popredajnej starostlivosti smerom k svojim zákazníkom a obchodným partnerom.

     Ak už si vyberiete UV systém na batériu, alebo centrálnu UV lampu na celý dom, môžete si byť istý, že zariadenie na úpravu vody spoločnosti VIQUA účinne dezinfikuje vodu proti mikrobiologickému znečisteniu a poskytne Vám i Vašej rodine bezpečné ošetrenú pitnú vodu bez nežiadúcich mikroorganizmov.

     V našom sortimente nájdete najčastejšie predávané UV systémy určené pre pripojenie v mieste použitia, typicky k batérie, ako napríklad veľmi obľúbená kompaktná UV zariadenie VIQUA VT4, alebo UV systémy pre pripojenie na vstupu do objektu, centrálne. Najčastejšie vyhľadávanou UV lampou je pre svoj pomer cena/výkon UV zariadenie VIQUA VH150,ktorý je schopná upraviť až 2,7 m³/hod. pri dávke žiarenia 16 mJ/cm², čo je v prípade mnohých aplikácií dostačujúca hodnota.

   UV lampy sú hlavne používanou alternatívou chemickej dezinfekcie vody, najmä v boji s mikrobiálnym znečistením fekálneho pôvodu, ako sú napríklad (nielen!) koliformné baktérie alebo Escherichia coli (E.coli) baktérie.

Produkty VIQUA sú známe tiež pod označením Sterilight alebo UV Max.

UV sterilizátory VIQUA na dezinfekciu vody

   Výhody UV dezinfekcie oproti iným technológiám sú zrejmé. Jedná sa o technológiu, ktorá sa zaobíde bez použitia chemických prídavkov, teda bez vedľajších produktov chemickej dezinfekcie. Často sa pre odstránenie baktérií totiž používajú prípravky na báze chlóru (SAVO, Chloramin-T...), ktoré vodu organolepticky ovplyvňujú (zápach, zákal) a uvolňujú vedlajšie produkty chlorácie (trihalometány), čím je pripočítaný karcinogenný účinok. UV systémy sa ľahko inštalujú a sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Prietočný systém úpravy vody nevyžaduje žiadne ďalšie reakčné nádoby, ako tomu býva u iných technológií dezinfekcie vody. Odstránenie baktérií pomocou UV lampy je takisto výhodou pre Vašu peňaženku. Náklady na prevádzku sú totiž veľmi nízke.

    Veľmi efektívne je použitie UV žiarenia i proti prvkom GiardiaaleboCryptosporidium, ktoré sú voči chlorácii rezistentné! Vynikajúcou voľbou je inštalácia UV lampy VIQUA pre osoby trpiace alergiami kože, atopickým ekcémom, lupienkou, a pod.. Ošetrenie vody pomocou UV žiarenia je najšetrnejšou voľbou, ktorá ďalej kožu nevysušuje.

   Podobne ako ostatné systémy majú UV lampy svoje nevýhody a obmedzenia. Medzi hlavnou nevýhodou použitia UV lampy patrí absencia rezidulnej účinnosti dezinfekcie, totiž účinok UV žiarenia zostáva v mieste ožiarenia, teda v komore UV lampy. Na rozdiel od použitia chemického prípravku, ktorá svoj dezinfekčný účinok prinášá až k batérii. Ďalšou nevýhodou môže byť požiadavka na vysoké dávky UV žiarenia pre inaktivácie vírusov. Nielen z tohto dôvodu dôrazne upozorňujeme na kompatibilné žiariče do UV lámp VIQUA, ktoré sa na internetu bežne predávajú ako lacná alternatíva originálneho príslušenstva VIQUA. Ich UVT (UV transmitance), ktorú púhym okom nemožno merať, nie je v žiadnom prípade na úrovni originálnych VIQUA žiaričov a nemôžu teda zaistiť bezpečné prevádzkovanie inštalovaných UV systémov. Ak sa stretnete s tvrdením, že kompatibilné žiariče majú rovnaké vlastnosti ako originálne produkty VIQUA, jedná sa úplne o  oklamanie spotrebiteľa. Použitie kompatibilných žiaričov predstavuje vážne zdravotné riziko a znamená okamžité ukončenie platnosti všetkých certifikácií VIQUA systému ako v celku. Viac o problematike kompatibilných žiaričov nájdete v samostatnom článku tu.

   Použitie UV lampy je limitované kvalitou vstupnej vody. Jedná sa najmä o prítomnosti zákalu, železa, mangánu, alebo organického znečistenia. Tieto faktory ovplyvňujú schopnosť UV žiarenia vodu dokonale presvietiť a zaistiť tak maximálnu funkčnosť systému.

Vedeli ste, že pomocou UV lampy sa dájú kompletne rozložiť mikroorganizmy na vodu a na kyslík?

Neporadíte si s výberom? Ak sa chcete poradiť o vhodnosti použitia UV dezinfekcie na konkrétnu aplikáciu, kontaktujte nás, sme tu pre Vás.

Novinky z nášho blogu

Zariadenia na odstránenie železa
02.05.2023
Zariadenia na odstránenie železa
Pre Slovensko je charakteristické, že vodonosné vrstvy v pôde obsahujú značné množstvo železa. Aké zariadenia existujú na odstránenie železa? čítať celé
Prečo je pri rekonštrukcii kúpeľne dôležité nainštalovať zmäkčovač vody? | Zmäkčovač vody
03.01.2023
Prečo je pri rekonštrukcii kúpeľne dôležité nainštalovať zmäkčovač vody? | Zmäkčovač vody
Rekonštrukcia kúpeľne je ideálny čas na inštaláciu systému na zmäkčovanie vody. Pri rekonštrukcii kúpeľne je potrebné odstrániť všetky vodovodné kohút... čítať celé
Prečo by ste mali používať iba UV lampy VIQUA? | Aká je údržba UV lampy VIQUA?
04.09.2022
Prečo by ste mali používať iba UV lampy VIQUA? | Aká je údržba UV lampy VIQUA?
Ak nie ste presvedčení, ukážeme Vám niekoľko dôvodov, prečo by ste mali používať iba UV lampy VIQUA. Popisujeme údržbu a odpovieme aj na otázku, prečo... čítať celé
Baktérie v studničnej vode? UV dezinfekcia v porovnaní s chlórom
17.05.2022
Baktérie v studničnej vode? UV dezinfekcia v porovnaní s chlórom
Pravdepodobne už chápete, že podzemná voda nemusí byť vždy tak čistá. Nie je nezvyčajné, že je „tvrdá“ alebo obsahuje železo, sírany alebo mangán. Ale... čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutube 

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
All rights reserved 2023 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk