Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Akú UV lampu kúpiť na studničnú vodu?
18.06.2021
Akú UV lampu kúpiť na studničnú vodu?
Podľa našich skúsenosti jedna z najčastejších nedokonalostí studničnej vody je prítomnosť baktérií. Na riešenie týchto záležitostí existuje viac spôso... čítať celé
Ako si vybrať kuchynský filter na vodu?
10.06.2021
Ako si vybrať kuchynský filter na vodu?
Kuchynský filter na vodu je filtračný systém, ktorý sa používa v domácnostiach na účely filtrovania vody, ktorá sa používa ako pitná voda aj ako voda ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Naše inštalácie

UV sterilizátory VIQUA na dezinfekciu vody

 UV sterilizátory VIQUA (Sterilight) na dezinfekciu vody 

Cena:
Pripojenie
Zobrazujem 1-5 z 5
  UV zariadenie VIQUA VT4 na dezinfekciu vody
  0 hodnotenie
  Bežná cena 270 €
  229,90 €
  191,58 € bez DPH
  229,90 €
  191,58 € bez DPH
  Skladom
  ks
   UV zariadenie VIQUA VH150 na dezinfekciu vody
   0 hodnotenie
   Bežná cena 422 €
   369,90 €
   308,25 € bez DPH
   369,90 €
   308,25 € bez DPH
   Skladom
   ks
    UV zariadenie VIQUA VH200 na dezinfekciu vody
    0 hodnotenie
    Bežná cena 570 €
    549,90 €
    458,25 € bez DPH
    549,90 €
    458,25 € bez DPH
    Skladom
    ks
     UV zariadenie VIQUA VH410 na dezinfekciu vody
     0 hodnotenie
     Bežná cena 680 €
     634,90 €
     529,08 € bez DPH
     634,90 €
     529,08 € bez DPH
     Skladom
     ks
      UV zariadenie VIQUA VP950 na dezinfekciu vody
      0 hodnotenie
      Bežná cena 1 330 €
      1 299,90 €
      1 083,25 € bez DPH
      1 299,90 €
      1 083,25 € bez DPH
      Skladom
      ks
      Produktov na stránku 91827

       UV sterilizačné systémy VIQUA (Sterilight) 

      Kupujte originálne produkty VIQUA od priameho dovozcu so všetkými výhodami!

           Sme priamym obchodným partnerom a dovozcom produktov kanadskej spoločnosti VIQUA (Sterilight), ktorá patrí do skupiny Trojan Technologies Group, ktorá je predným svetovým dodávateľom UV systémov pre dezinfekciu vody bez použitia chémie. S viac ako štyridsať ročnou skúsenosťou v oblasti domácej úpravy vody je dnes značka VIQUA právom spojená s výraznými úspechmi svojich produktov pre odstránenie baktérií a teší sa stále vyššej popularity nielen medzi majiteľov vlastných zdrojov vody. Partner spoločnosti VIQUA musí byť garantom vysokých firemných štandardov a to aj v predpredajnej, tak i v popredajnej starostlivosti smerom k svojim zákazníkom a obchodným partnerom.

           Ak už si vyberiete UV systém na batériu, alebo centrálnu UV lampu na celý dom, môžete si byť istý, že zariadenie na úpravu vody spoločnosti VIQUA účinne dezinfikuje vodu proti mikrobiologickému znečisteniu a poskytne Vám i Vašej rodine bezpečné ošetrenú pitnú vodu bez nežiadúcich mikroorganizmov.

           V našom sortimente nájdete najčastejšie predávané UV systémy určené pre pripojenie v mieste použitia, typicky k batérie, ako napríklad veľmi obľúbená kompaktná UV zariadenie VIQUA VT4, alebo UV systémy pre pripojenie na vstupu do objektu, centrálne. Najčastejšie vyhľadávanou UV lampou je pre svoj pomer cena/výkon UV zariadenie VIQUA VH150,ktorý je schopná upraviť až 2,7 m³/hod. pri dávke žiarenia 16 mJ/cm², čo je v prípade mnohých aplikácií dostačujúca hodnota.

         UV lampy sú hlavne používanou alternatívou chemickej dezinfekcie vody, najmä v boji s mikrobiálnym znečistením fekálneho pôvodu, ako sú napríklad (nielen!) koliformné baktérie alebo Escherichia coli (E.coli) baktérie.

      Produkty VIQUA sú známe tiež pod označením Sterilight alebo UV Max.

      UV sterilizátory VIQUA na dezinfekciu vody

         Výhody UV dezinfekcie oproti iným technológiám sú zrejmé. Jedná sa o technológiu, ktorá sa zaobíde bez použitia chemických prídavkov, teda bez vedľajších produktov chemickej dezinfekcie. Často sa pre odstránenie baktérií totiž používajú prípravky na báze chlóru (SAVO, Chloramin-T...), ktoré vodu organolepticky ovplyvňujú (zápach, zákal) a uvolňujú vedlajšie produkty chlorácie (trihalometány), čím je pripočítaný karcinogenný účinok. UV systémy sa ľahko inštalujú a sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Prietočný systém úpravy vody nevyžaduje žiadne ďalšie reakčné nádoby, ako tomu býva u iných technológií dezinfekcie vody. Odstránenie baktérií pomocou UV lampy je takisto výhodou pre Vašu peňaženku. Náklady na prevádzku sú totiž veľmi nízke.

          Veľmi efektívne je použitie UV žiarenia i proti prvkom GiardiaaleboCryptosporidium, ktoré sú voči chlorácii rezistentné! Vynikajúcou voľbou je inštalácia UV lampy VIQUA pre osoby trpiace alergiami kože, atopickým ekcémom, lupienkou, a pod.. Ošetrenie vody pomocou UV žiarenia je najšetrnejšou voľbou, ktorá ďalej kožu nevysušuje.

         Podobne ako ostatné systémy majú UV lampy svoje nevýhody a obmedzenia. Medzi hlavnou nevýhodou použitia UV lampy patrí absencia rezidulnej účinnosti dezinfekcie, totiž účinok UV žiarenia zostáva v mieste ožiarenia, teda v komore UV lampy. Na rozdiel od použitia chemického prípravku, ktorá svoj dezinfekčný účinok prinášá až k batérii. Ďalšou nevýhodou môže byť požiadavka na vysoké dávky UV žiarenia pre inaktivácie vírusov. Nielen z tohto dôvodu dôrazne upozorňujeme na kompatibilné žiariče do UV lámp VIQUA, ktoré sa na internetu bežne predávajú ako lacná alternatíva originálneho príslušenstva VIQUA. Ich UVT (UV transmitance), ktorú púhym okom nemožno merať, nie je v žiadnom prípade na úrovni originálnych VIQUA žiaričov a nemôžu teda zaistiť bezpečné prevádzkovanie inštalovaných UV systémov. Ak sa stretnete s tvrdením, že kompatibilné žiariče majú rovnaké vlastnosti ako originálne produkty VIQUA, jedná sa úplne o  oklamanie spotrebiteľa. Použitie kompatibilných žiaričov predstavuje vážne zdravotné riziko a znamená okamžité ukončenie platnosti všetkých certifikácií VIQUA systému ako v celku. Viac o problematike kompatibilných žiaričov nájdete v samostatnom článku tu.

         Použitie UV lampy je limitované kvalitou vstupnej vody. Jedná sa najmä o prítomnosti zákalu, železa, mangánu, alebo organického znečistenia. Tieto faktory ovplyvňujú schopnosť UV žiarenia vodu dokonale presvietiť a zaistiť tak maximálnu funkčnosť systému.

      Vedeli ste, že pomocou UV lampy sa dájú kompletne rozložiť mikroorganizmy na vodu a na kyslík?

      Neporadíte si s výberom? Ak sa chcete poradiť o vhodnosti použitia UV dezinfekcie na konkrétnu aplikáciu, kontaktujte nás, sme tu pre Vás.

      Dobre vedieť...
      Kde nás nájdete?

      FacebookInstagramLinkedinYoutubeTwitter

      Kontakty
      Logo
      Ako Vám pomôžeme?
      Po-Pia., 8:00-16:00
      Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk