UV sterilizátor | Dezinfekcia vody s použitím UV lampy
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

 

 

dorpava zadarmo

 

 

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. UV sterilizátor | Dezinfekcia vody s použitím UV lampy
26.11.2020

UV sterilizátor | Dezinfekcia vody s použitím UV lampy

K čomu je dobrý UV sterilizátor teda dezinfekcia vody?

UV sterilizátor

UV sterilizátor je zariadenie navrhnuté špeciálne za účelom zneškodnenia škodlivých mikroorganizmov vo vode pochádzajúcej z neupravovaných zdrojov, ako napríklad vlastná studňa, potok, povrchová voda. Škodlivé mikroorganizmy ako sú baktérie, vírusy a prvoky sú častou príčinou črevných problémov, hnačiek, ale aj iných omnoho závažnejších zdravotných komplikácií. UV sterilizátor je bežne inštalovaný vlastníkmi domov, ktorí obdržali pozitívny výsledok rozboru vody na škodlivé mikroorganizmy, rovnako ako tými, ktorí majú dôvod sa domievať, že sú vystavení vyššiemu riziku takejto kontaminácie, ale tiež tými, ktorí chcú mať jednoducho istotu, že ich voda je náležite dezinfikovaná pred samotnou konzumáciou. 

 

Ako funguje UV sterilizátor?

Ako funguje UV sterilizátor?

UV sterilizátor používa zdroj ultrafialového svetla tzv. UV lampu, ktorá je zapuzdrená v ochrannej priehľadnej rúrke (zvyčajne z kremeňa). Táto UV lampa je vsadená do UV sterilizátora tak, aby voda, ktorá tečie jeho prietokovou komorou, bola vystavená svetelným lúčom UV-C. Keď sú vodou prenášané patogény ako baktérie, vírusy a prvoky vystavené UV lúčom, ich jadro absorbuje UV energiu, ktorá zmení ich DNA štruktúru (deaktivuje DNA). Týmto sa mikrób stane sterilným a nemôže sa ďalej reprodukovať. Mikroorganizmus sa považuje za mŕtvy a nepredstavuje žiadnu hrozbu.

 

Porovnanie s inými systémami 

UV sterilizátor sa teší zvyšujúcej sa popularite najmä kvôli jednoduchej inštalácii a obsluhe, nízkym požiadavkám na údržbu, prijateľnej cene a nízkym prevádzkovým nákladom. Nespornou výhodou UV lampy je fakt, že na rozdiel od iných metód úpravy vody pred mikrobiologickým znečistením, nepridáva do vodného obehu potenciálne škodlivé chemické látky ako napríklad chlór. Teda dezinfekcia vody s použitím UV lampy prebehne bez použitia chémie. UV sterilizátor nevytvára žiadne vedľajšie produkty, nemení chuť vody, jej zásaditosť alebo akékoľvek iné vlastnosti. Navyše, okrem výroby pitnej vody, dezinfekcia vody s použitím UV lampy nepoškodzuje vodovodné armatúry. UV sterilizátor predstavuje úpravu vody, prírodnou, prirodzenou cestou.

 

Vyberte si z našej ponuky

To, že ktorý typ UV sterilizátorov Viqua (Sterilight) z našej ponuky je pre Vás najlepší, v značnej miere závisí od stupňa kontaminácie vody a maximálneho prietoku vody, ktorý Váš dom vyžaduje. Odporúčaná je predfiltrácia potrubným sedimantečným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane optimálne množstvo UV svetla, čím sa dosiahne úplná dezinfekcia vody. Obmedzovač prietoku vody a núdzový vypínací ventil predstavujú voliteľné rozšírenie systému zvyšujúce ich ochranu a funkčnosť. Životnosť UV žiarovky ako spotrebného materiálu UV lampy je 1 rok. Po uplynutí jedného roka je potrebné UV žiarovku vymeniť. UV sterilizátor sa umiestňuje za prívodom vody do domu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 5°C.

V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať.

Ak máte záujem o konzultácie v oblasti úpravy vody, prosíme vyplňte náš dotazník.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutube 

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
All rights reserved 2023 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk