K čomu je dobrá UV sterilizácia?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

dorpava zadarmo

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. K čomu je dobrá UV sterilizácia?
26.11.2020

K čomu je dobrá UV sterilizácia?

K čomu je dobrá UV sterilizácia?

UV sterilizátor je zariadenie navrhnuté špeciálne za účelom zneškodnenia škodlivých mikroorganizmov vo vode pochádzajúcej z neupravovaných zdrojov, ako napríklad vlastná studňa, potok, povrchová voda. Škodlivé mikroorganizmy ako sú baktérie, vírusy a prvoky sú častou príčinou črevných problémov, hnačiek, ale aj iných omnoho závažnejších zdravotných komplikácií. UV systémy sú bežne inštalované vlastníkmi domov, ktorí obdržali výsledok rozboru vody pozitívny na škodlivé mikroorganizmy, rovnako ako tými, ktorí majú dôvod sa domievať, že sú vystavení vyššiemu riziku takejto kontaminácie, ale tiež tými, ktorí chcú mať jednoducho istotu, že ich voda je náležite dezinfikovaná pred samotnou konzumáciou. 

 

 

 Ako funguje UV sterilizátor?

UV sterilizácia používa zdroj ultrafialového svetla tzv. UV lampu, ktorá je zapuzdrená v ochrannej  priehľadnej rúrke (zvyčajne z kremeňa). Táto UV lampa je vsadená do UV sterilizátora tak, aby voda, ktorá tečie jeho prietokovou komorou, bola vystavená svetelným lúčom UV-C. Keď sú vodou prenášané patogény ako baktérie, vírusy a prvoky vystavené UV lúčom, ich jadro absorbuje UV energiu, ktorá zmení ich DNA štruktúru (deaktivuje DNA). Týmto sa mikrób stane sterilným a nemôže sa ďalej reprodukovať. Mikroorganizmus sa považuje za mŕtvy a nepredstavuje žiadnu hrozbu.

 

Porovnanie s inými systémami

UV sterilizátory sa tešia zvyšujúcej sa popularite najmä kvôli ich jednoduchej inštalácii a obsluhe, nízkym požiadavkám na údržbu, prijateľnej cene a nízkym prevádzkovým nákladom. Nespornou výhodou UV dezinfekcie je fakt, že na rozdiel od iných metód úpravy vody pred mikrobiologickým znečistením, UV nepridáva do vodného obehu potenciálne škodlivé chemické látky ako napríklad chlór. UV dezinfekcia nevytvára žiadne vedľajšie produkty, nemení chuť vody, jej zásaditosť alebo akékoľvek iné vlastnosti. Navyše, okrem výroby pitnej vody, UV dezinfekcia nepoškodzuje vodovodné armatúry. UV dezinfekcia predstavuje úpravu vody, prírodnou, prirodzenou cestou.

 

Vyberte si z našej ponuky

To, že ktorý typ z UV sterilizátorov Viqua (Sterilight) z našej ponuky je pre Vás najlepší, v značnej miere závisí na stupni kontaminácie vody a maximálnom prietoku vody, ktorý Váš dom vyžaduje. Odporúčaná je predfiltrácia potrubným sedimantečným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane optimálne množstvo UV svetla, čím sa dosiahne úplná dezinfekcia. Obmedzovač prietoku vody a núdzový vypínací ventil predstavujú voliteľné rozšírenie systému zvyšujúce ich ochranu a funkčnosť. Životnosť UV lampy ako spotrebného materiálu UV sterilizátora je 1 rok. Po uplynutí jedného roka je potrebné UV žiarovku vymeniť. UV sterilizátor sa umiestňuje za prívodom vody do domu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 5°C.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
All rights reserved 2021 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk