Čo je voda?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu

 

 

dorpava zadarmo

 

 

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo je voda?
25.11.2019

Čo je voda?

Čo je voda?

Voda je chemická látka, ktorá je základom prežitia všetkých známych foriem života. Pri typickom použití sa predpokladá jej tekuté skupenstvo, ale látka má tiež pevný stav – ľad a plynný stav – vodnú paru.

Asi 1460 teraton (Tt) vody pokrýva 71 percent povrchu Zeme, najmä oceány a ostatné veľké vodné plochy, 1,6 percenta vody je pod povrchom vo vodonosných vrstvách a 0,001 percenta je vo vzduchu vo forme pary – oblaky (vytvorené z pevných a tekutých čiastočiek vody rozptýlených vo vzduchu) a zrážky.

Časť zemskej vody sa nachádza v ľuďmi vytvorených alebo v prírodných objektoch blízko zemského povrchu, ako sú napríklad vodné rezervoáre, vo výrobkoch a v zásobách potravín, ale aj v telách zvierat a rastlín.

Oceány so slanou vodou zadržiavajú 97 % povrchovej vody, ľadovce a polárne ľadové pokrytie 2,5 % a ostatná povrchová voda ako napríklad rieky a jazerá 0,6 %. Voda priebežne prechádza cez cyklus vyparovania alebo transpirácie (evapotranspirácia), zrážania a odtoku, zvyčajne do mora. Vetry nesú vodnú paru ponad krajinu rovnakou intenzitou ako odtok do mora, asi 36 Tt ročne. Nad pevninou vyparovanie a transpirácia prispieva ďalšími 71 Tt ročne k zrážkam 107 Tt ročne nad pevninou. Časť vody je na určitý čas v polárnych ľadoch, ľadovcoch, vodonosných vrstvách alebo v jazerách, niekedy poskytujúc sladkú vodu pre život na pevnine. Voda je rozpúšťadlo veľkého množstva chemických látok.

Ak máte záujem o konzultácie v oblasti úpravy vody, prosíme vyplňte náš dotazník.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete?

FacebookInstagramLinkedinYoutube 

Kontakty
Logo
Ako Vám pomôžeme?
Po-Pia., 8:00-16:00
All rights reserved 2023 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk