Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Úprava studničnej vody / UV lampy VIQUA

Zobrazujem 1-1 z 1
  UV lampa VIQUA
  cena od 229,90 €
  cena od 191,58 € bez DPH
  cena od 229,90 €
  cena od 191,58 € bez DPH
  Skladom
  Produktov na stránku 204060

  UV systémy VIQUA

  Kupujte originálne produkty VIQUA od priameho dovozcu so všetkými výhodami

  Sme priamym obchodným partnerom a dovozcom produktov kanadskej spoločnosti VIQUA, ktorá patrí do skupiny Trojan Technologies Group, ktorá je predným svetovým dodávateľom UV systémov pre dezinfekciu vody bez použitia chémie. S viac ako štyridsaťročnou skúsenosťou v oblasti domácej úpravy vody je dnes značka VIQUA právom spojovaná s výraznými úspechmi svojich produktov pre odstránenie baktérií a teší sa stále vyššej popularity nielen medzi majiteľov vlastných zdrojov vody. Partner spoločnosti VIQUA musí byť garantom vysokých firemných štandardov a to aj v predpredajnej, tak i v popredajnej starostlivosti smerom k svojim zákazníkom a obchodným partnerom.

  Ak už si vyberiete UV systém na batériu, alebo centrálnu UV lampu na celý dom, môžete si byť istý, že zariadenie na úpravu vody spoločnosti VIQUA účinne dezinfikuje vodu proti mikrobiologickému znečisteniu a poskytne Vám i Vašej rodine bezpečné ošetrenú pitnú vodu bez nežiadajúcich mikroorganizmov.

  V našom sortimente nájdete najčastejšie predávané UV systémy určené pre pripojenie v mieste použitia, typicky k batérie, ako napríklad veľmi obľúbená kompaktná UV lampa VIQUA VT4/2, alebo UV systémy pre pripojenie na vstupu do objektu, centrálne. Najčastejšie vyhľadávanou UV lampou je pre svoj pomer cena/výkon UV lampa VIQUA S5Q-PA, ktorá je schopná upraviť až 2,5 m³/hod. pri dávke žiarenia 16mj/cm², čo je v prípade mnohých aplikácií dostačujúca hodnota.

  UV lampy sú hlavne používanou alternatívou chemickej dezinfekcie vody, najmä v boji s mikrobiálnym znečistením fekálneho pôvodu, ako sú napríklad (nielen!) koliformné baktérie alebo Escheria coli (E.coli) baktérie.

  Produkty VIQUA sú známe tiež pod označením Sterilight, alebo UV Max.

   

  Výhody UV dezinfekcie oproti iným technológiám sú zrejmé. Jedná sa o tehcnologiu, ktorá sa zaobíde bez použitia chemických prídavkov, teda bez vedlajších produktov chemickej dezinfekcie. Často sa pre odstránenie baktérií totiž používajú prípravky na bázi chloru (SAVO, Chloramin-T...), ktoré vodu organolepticky ovplyvňujú (zápach, zákal) a uvolňujú vedlajšie produkty chloracie (trihalometany), čím je pripočítaný karcinogenný účinok. UV systémy sa ľahko inštalujú a sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Prietočný systém úpravy vody nevyžaduje žiadne ďalšie reakčné nádoby, ako tomu býva u iných technologií dezinfekcie vody. Odstránenie baktérií pomocou UV lampy je takisto výhodou pre Vašu peňaženku. Náklady na prevádzku sú totiž veľmi nízke.

  Veľmi efektívne je použitie UV žiarenia i proti prvkom Giardia alebo Cryptosporidium, ktoré sú voči chloracie rezistentný! Vynikajúcou voľbou je inštalácia UV lampy VIQUA pre sooby trpiace alergiami kože, atopckým ekcémom, lupienkou, apod. Ošetrenie vody pomocou UV žiarenia je najšetrenejšou voľbou, ktorá ďalej kožu nevysušuje.

  Podobne ako ostatné systémy majú UV lampy svoje nevýhody a obmedzenia. Medzi hlavnou nevýhodou použitia UV lampy patrí absencia rezidulnej účinnosti dezinfekcie, totiž účinek UV žiarenia zostáva v mieste ožiarenia, teda v komore UV lampy. Na rozdiel od použitia chemického prípravku, ktorá svôj dezifenkčný účinok prinášá až k batérii. Ďalšou nevýhodou môže byť požiadavka na vysoké dávky UV žiarenia pre inaktivácie vírusov. Nielen z tohto dôvodu dôrazne upozorňujeme na kompatibilné žiariče do UV lámp VIQUA, ktoré sa na internetu bežne predávajú ako lacná alternatíva originálneho príslušenstva VIQUA. Ich UVT (UV transmitance), ktorú púhym okom nemožno merať, nie je v žiadnom prípade na úrovni originálnych VIQUA žiaričov a nemôžu teda zaistiť bezpečné prevádzkovanie inštalovaných UV systémov. Ak sa stretnete s tvrdením, že kompatibilné žiariče majú rovnaké vlastnosti ako originálne produkty VIQUA, jedná sa úplne naisto o klamanie spotrebiteľa. Použitie kompatibilných žiaričov predstavuje vážné zdravotné riziko a znamená okamžité ukončenie platnosti všetkých certifikácií VIQUA systému ako v celku. Viac o problematike kompatibilných žiaričov nájdete v samostatnom článku tu.

  Použitie UV lampy je limitované kvalitou vstupnej vody. Jedná sa najmä o prítomnosti zákalu, železa, mangánu, alebo organického znečistenia. Tieto faktory ovplyvňujú schopnosť UV žiarenia vodu dokonale presvietiť a zaistiť tak maximálnu funkčnosť systému.

  Vedeli ste, že pomocou UV lampy o vhodné vlnové dialky žiarenia sa dá kompletne rozložiť mikroorganizmy na vodu a na kyslík?

  Neporadíte sa s výberom? Ak sa chcete poradiť o vhodnosti použitia UV dezinfekcie na konkrétnu aplikáciu, kontaktujte nás, sme tu pre Vás.

  Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
  Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk