Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Reverzné osmózy a Nano filtre

Reverzné osmózy a Nano filtre

Reverzné osmózy a Nano filtre sú filtračné systémy, ktoré sa používajú v domácnostiach na účely filtrovania vody, ktorá sa používa ako pitná voda aj ako voda na varenie.

Zobrazujem 1-1 z 1
 • Akcia
Kuchynský filter vody ECOSoft PURE HyRO 6 stupňová reverzná osmóza pre Vás
Bežná cena 349 €
299,90 €
249,92 € bez DPH
299,90 €
249,92 € bez DPH
Skladom
ks
Produktov na stránku 204060

Reverzno osmotické filtračné systémy. Podpultové systémy s hyperfiltráciou, ktorú zabezpečuje reverzno-osmotická membrána ako jeden z piatich stupňov filtrácie.

 • Reverzná osmóza (RO), známa tiež ako hyperfiltrácia je najjemnejším známym spôsobom filtrácie vody. Tento proces umožňuje z vody odstrániť aj tak malé častice, ako sú ióny. RO pracuje na princípe semi-permeabilnej (polopriepustnej) membrány, ktorej póry majú veľkosť iba 0,0001 µm. Membrána prepúšťa molekuly vody, neprepúšťa však rôzne prímesy a nečistoty. Cez membránu prechádza len určité množstvo vody, zvyšná voda obmýva povrch membrány a odvádza znečisťujúce látky do odpadu. Týmto je zabezpečené kontinuálne samočistenie membrány, ktorá je tak chránená pred upchatím. Proces reverznej osmózy vyžaduje určitý tlak na pretlačenie molekúl vody cez osmotickú membránu. Pre účely pitnej vody boli vyvinuté špeciálne nízkotlakové membrány, u ktorých postačuje bežný tlak vo vodovodnej sieti 2,8 ÷ 6 bar. Výsledkom je veľmi čistá a mimoriadne mäkká voda, podobná destilovanej vode.
 • Systémy reverzných osmóz bývajú vybavené prídavným zásobníkom pre upravenú vodu pre prípady náhleho zvýšenia odberu. Tlakový redukčný ventil znižuje tlak vody na polopriepustnú membránu a tým predlžuje jej životnosť. Upravená voda vyteká zo zásobníka cez filter so zlisovaným aktívnym uhlím, ktorý eliminuje zvyškové nečistoty ako voľné plyny alebo dioxíny.
 • Účinnosť RO systému: odstraňuje mechanické nečistoty, dusičnany, dusitany, ťažké kovy (kadmium, olovo, ortuť, arzén...), organické látky (fenoly, chlorované uhlovodíky, chlór...) a mikrobiologické znečistenie.
  • 1 stupeň filtrácie: Sedimentačná filtre s účinnosťou 20 mikrónov
   Polypropylénové sedimentačné filtre odstraňuje z vody mechanické nečistoty, hrdzu a čiastočky piesku a ílu.
  • 2. stupeň filtrácie: Filtračná vložka s aktívnym uhlím 
   Odstraňuje z vody chlór a ďalšie organické nečistoty. Zachytáva zvyšky sedimentov ako voľný chlór a ďalšíe oxidačnch činidiel a chráni tým osmotickú membránu pred poškodením.
  • 3. stupeň filtrácie: Sedimentačný filter s účinnosťou 5 mikrónov
   Jemný sedimentačný filter odstraňuje z vody všetky mechanické nečistoty.
  • 4. stupeň filtrácie: Reverzno osmotická membrána
   Odstraňuje z vody viac než 95% všetkých tuhých prvkov rozptýlených vo vode, takisto ako aj baktérií, húb a vírusov. Membrána spracuje denne až 250 litrov vody / cca 240 litrov čistej vody.
  • 5. stupeň filtrácie: Uhlíkový filter 
   Prefiltruje nazhromaždenú vodu v zásobníku a dodáva jej príjemnú a osviežujúcu chuť.
  • 6. stupeň filtrácie: Mineralizácia 
   Mineralizačná vložka dodáva pitnej vode, v množstvách odporúčaných normami pre pitnú vodu, dôležité minerály (Ca, Mg, Na, K, CO3, SO4)
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk