Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

HydroSOFT Elite

Zmäkčovacie zariadenia sa dimenzujú na základe tvrdosti a mesačnej spotreby vody. Túto hodnotu sme spravidla uviedli pri všetkých typoch zmäkčovačov, ... celý popis
Dostupnosť
skladom
Veľkosť zmäkčovača Comfort
cena od 549 €
od 457,50 €
bez DPH
ks
Prevedenie:Kabinetové
Kompletné špecifikácie

Zmäkčovacie zariadenia sa dimenzujú na základe tvrdosti a mesačnej spotreby vody. Túto hodnotu sme spravidla uviedli pri všetkých typoch zmäkčovačov, ktoré predávame na našom e-shope. Na základe tejto hodnoty viete vybrať tú správnu veľkosť zariadenia pre svoje účely, ktorý môže byť hoci pre kávovar, alebo do domácnosti, alebo do priemyslu.

Táto hodnota je tvrdosť x objem vody v kubíkoch. Takže ak túto hodnotu delíte tvrdosťou, čo má voda, ktorú chcete zmäkčovať, tak dostanete množstvo vody, ktoré vie upraviť zariadenie medzi dvoma regeneráciami. Do domácnosti toto množstvo nastavujeme tak, aby zariadenie spravil regeneráciu raz do týždňa, tým bude zariadenie v rámci spotrebe soli najúspornejším v porovnaní s cenou zariadenia.

Pre 3 člennú rodinu táto hodnota/kapacita je okolo 70, ak tvrdosť vody sa pohybuje okolo 20-25°dH, tým pádom spotrebou počítame na 2-2,5 m3. V prípade 4 člennej rodiny táto hodnota by mala byť okolo 90, až 120.

Ak nemáte informáciu o tvrdosti Vašej vody, tak si to môžete zmerať jednoduchým spôsobom. Viete od nás objednať kvapky, čím sa dá ľahko zistiť tvrdosť Vašej vody.

 

 

 

Typ

Hydrosoft Mini - ELITE

Hydrosoft Maxi - ELITE

Kapacita m3 x °dH*

38

90

Množstvo živice

12,5 liter

30 liter

Spotreba soli na regeneráciu

1,3 Kg

3,1 Kg

Pripojenie / odpad

3/4” vonkajší závit

1/2” hadica

3/4” vonkajší závit

1/2” hadica

Prietok (pri poklese tlaku o 1 baru)

1,95 m3/h

1,95 m3/h

Rozmery (mm)

600 x 310 x 460

1050 x 310 x 460

Petka

310 x 460

310 x 460

Výška

600

1050

Výška pripojenia

420

875

 

Funkcie riadiacej hlavy:

Inteligentná regenerácia: pomocou mikroprocesoru a presnému vodomeru (sledovanie prietoku už od 2lit/min), spotreba vody je monitorovaný a čas regenerácie sa nastavuje tak, aby ste nikdy neostali bez upravenej vody. Počas regenerácie dáva neupravenú vodu.

Protiprúdová regenerácia: vďaka možnosti protiprúdovej regenerácie zmäkčovače série ELITE sú najúspornejšie v spotrebe vody a soli na trhu.

Vynechanie preplachu: taktiež vďaka protiprúdovej regenerácie uvoľnenie zmäkčovacej hmoty je možné v istých okolnostiach vynechať (dopredu naprogramované firmou Danum, s.r.o.)

Viacjazyčný grafický displej: Naše zmäkčovače ovládajú český, anglický, nemecký, maďarský jazyk

Domiešanie: priamo na riadiacom ventile je možnosť nastavenia pomeru domiešania surovej vody.

Dezinfekcia živice: s riadiacou hlavou sa dá priamo napojiť k jednotke na dezinfekciu živice, ktorú sa dá priobjednať opcionálne. Táto jednotka pomocou vytvoreného voľného chlóru zo solného roztoku počas každej regenerácie dezinfikuje zmäkčovaciu hmotu. Tento proces vo viacerých európskych štátoch už je predpísaný.

Mäkká voda v solanke: riadiaca hlava do solanky dopúšťa upravenú/zmäkčenú vodu, čím poklesne spotreba soli

Suchá solanka: riadiaca hlava do solanky dopúšťa vodu len 4 hodiny pred regeneráciou, čím zabráni možného usadenia soli vyplívajúce sa z vyparovania soľného roztoku a predĺži životnosť zariadenia.

Dovolenkový režim: je možnosť „konzervácie” zariadenia počas dlhšej neprítomnosti. Funkcia je zapnuteľná manuálne. Pri zapnutí, zariadenie uzatvorí vodu na výstupe, tým pádom nie je nutné zatvárať vodu pred každým spotrebičom. Vodu dopúšťa do solanky, potom solný roztok nasaje na živicu čím sa vyhneme možnému nakazeniu živice a regeneruje hmotu. Po vypnutí tohto režimu vypláchne solný roztok a otvorý výstup vody do domácnosti.

Parametre
PrevedenieKabinetové
Tovar zaradený v kategóriách
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk