Filter - Aktívne uhlie 90L-1,0/2,0m3/h-HYF1" | upravnavody.sk
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia., 8:00-16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

dorpava zadarmo

Nase-instalacie

 

  1. Úvod
  2. Úprava studničnej vody
  3. Filtre na zápach, chuť a chlór
  4. Filter - Aktívne uhlie 90L-1,0/2,0m3/h-HYF1"

Filter - Aktívne uhlie 90L-1,0/2,0m3/h-HYF1"

Moderné filtračné technológie umožňujú, že filtre vody pomocou chemického procesu absorpcie odstraňujú čoraz viac znečistení. V absorpčnom procese sa ... celý popis
Dostupnosť
skladom
Veľkosť - Aktívne uhlie
723,73 €
603,11 €
bez DPH
ks
Kompletné špecifikácie

Moderné filtračné technológie umožňujú, že filtre vody pomocou chemického procesu absorpcie odstraňujú čoraz viac znečistení. V absorpčnom procese sa spojenie nečistôt s molekulami vody naruší a chemicky sa pripútajú k filtračnej látke. Vo všeobecnosti voda prechádza cez viacero stupňov filtrácie, čím sa zabezpečí, že každá filtračná látka odstráni daný počet znečistení

Filtre s aktivovaným uhlíkom absorbujú nečistoty z vody pri jej priechode vložkou. Používajú sa na obmedzenie alebo odstránenie nežiaduceho zápachu, chuti, organických zlúčenín a zvyškov chlóru. Uhlíkové filtre tiež odstraňujú niektoré potenciálne nebezpečné znečistenia, ako napr. plynný radón, sírovodík, mnohé rozpustené organické chemikálie a trihalometany.

Jedným z najšokujúcejších prvkov vo všetkých štúdiách je, že až dve tretiny nášho škodlivého vystavenia sa chlóru tvorí vdychovanie pary a vstrebávanie kožou počas sprchovania. Teplá sprcha otvára kožné póry a umožňuje rýchlejšie vstrebávanie chlóru a ostatných chemikálií vo vode. Para, ktorú vdychujeme počas sprchovania, môže obsahovať z dôvodu rýchlejšieho odparovania chlóru a väčšiny ostatných znečistení pri nižšej teplote ako voda až 50-krát vyššiu úroveň chemikálií ako voda z vodovodu. Vdychovanie je oveľa škodlivejší spôsob zasiahnutia, pretože plynný chlór (chloroform), ktorý vdychujeme, ide priamo do nášho krvného obehu. Ak pijeme kontaminovanú vodu, jedovaté látky sa čiastočne filtrujú našimi obličkami a tráviacim systémom. Chlórové pary sú známe ako silné dráždidlo na citlivé tkanivo a prieduškové cesty vo vnútri našich pľúc. Používali sa ako chemická zbraň v II. Svetovej vojne. Vdychovanie chlóru je považované za príčinu astmy a zápalu priedušiek, obzvlášť u detí.

Popri všetkých zdravotných rizikách týkajúcich sa chlóru v našej vode, je hlavnou príčinou zlej chuti a zápachu pitnej vody. Nepríjemná chuť spôsobuje, že mnohí ľudia sa obrátia na menej zdravé nápoje, napríklad nealkoholické nápoje, čaj alebo ďalšie sladené nápoje. Znížený príjem vody, z akéhokoľvek dôvodu, môže mať za následok horšie zdravie. Dobrou správou je, že chlór je jednou z najľahšie odstrániteľných zložiek z našej vody. Chlór slúži na udržiavanie našej vody bez škodlivých baktérií a z vody pochádzajúcich chorôb až do času konzumácie, kedy by sa mal odstrániť kvalitným domácim filtrovaním.

 

Potrebujete poradiť?

Zavolajte našu infolinku, alebo nás kontaktujte cez mail.

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
All rights reserved 2021 - Danum, s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk